BŘEZEN, TÉMA EKOLOGIE; ZDRAVÁ STRAVA;RUKODĚLCI, CVIČENÍ NA PODPORU ŽLUČNÍKU, CESTOVÁNÍ

22.02.2022

Březen bych tak trochu přirovnala k houpačce. Trochu jako celé jaro. Únavu střídá přiliv energie, organismus jako by se nechtěl probudit, ale hned jak zasvítí sluníčko, člověk by skály lámal.

Obecně ale platí, že právě teď sklízíme to, co jsme zaseli na podzim a v zimě. Pokud jsme zatápěli pod našimi kamínky a udržovali krb žhavý, pak jsme nejspíš nahoře a můžeme si pískat a gratulovat.

Organismus se probouzí, těší se na nové začátky. V zemi klíčí spousta nového života a není místo pro nic starého, uschlého, nefunkčního. Proto je právě toto období vhodné na očistu těla i ducha i všeho kolem nás.

Veškeré úklidy našich domovů, třídění věcí, urovnání myšlenek, oživení zdravých návyků. Očista energie v nás i kolem nás.

ÚKLID

Znáte ten pocit, kdy si sednete po vyčerpávajícím úklidu domácnosti a řeknete si: "Je, to je božský pocit. Létám." A přesně tak bychom to měli dělat se svým tělem a hlavně hlavou. Na úklid hlavy se nabízí meditace, jóga, jogging,ale také to nic z toho být nemusí. Být chvíli sám se sebou a urovnat si myšlenky. To úplně stačí. Všichni lidé kolem, všemožné názory, posty socsítí, nás ovlivňují a formují natolik, že už kolikrát ani nevíme, co si sami myslíme. Kolikrát se slyším říkat něco, co si vůbec nemyslím. Jako počkat, to jsem řekla já? Ne, to řekl nějaký program, který se mi dostal do hlavy naprosto nevědomky, ale je tam a šířím ho? Tak to nechci. Čím dál častěji potřebuji být sama se sebou sama, abych byla sama sebou.

Proto zde během března najdete vedenou audio relaxaci na toto téma.

CO DĚLAT?

Pomáhá zaměřit se na to, jestli si zbytečně nedělám život těžší svým pesimistickým postojem a negativními myšlenkami. Už jen teď, když čtete tyhle řádky, Vám to určitě trochu uvízne v hlavě a pokaždé, když k tomu dojde u Vás či lidí kolem Vás, si to uvědomíte. Pokud zjistíte, že k tomu dochází často, zkuste si ty okamžiky psát a říct si, jak byste mohli reagovat, abyste své smýšlení změnili. A příště to prostě změňte. Takhle jednoduché to je. Bude to chvíli trvat, ale pokud to svou hlavu naučíte, není důvod, aby se to nestalo.

A CO TĚLO?

Tělo se probouzí a chce se probudit jen s tím dobrým. Proto detox. Proto se chceme zbavit všech nánosů, které tam uvízly. Bezpečné detoxikační kúry, nebo jen vynechání některé složky potravy, alkoholu, kávy, masa, toho, po čem cítíte, že je Vám těžko a že to do těla posíláte tak nějak navíc, může pomoci.

AROMATERAPIE

Pro rozhýbání lymfy se úžasně hodí například jalovec. Můžete si pár kapek nakapat do tělového mléka nebo oleje a jemně se masírovat. Do koupele si zkuste dát lžičku mléka s esenciálním olejíčkem jalovce, nebo jej zkrátka inhalujte skrze difuzér či aromalampu. Trávení podporuje například citron, který zároveň čistí a osvěžuje. Rozmarýn pak rozjede energii. Můžete si vyrobit inhalační tyčinku nebo parfém a mít směs vůní stále při sobě.

Proto zde během března najdete návod jak si vyrobit inhalační tyčinku.

ORGÁN

Březnovým orgánem je žlučník. Proto se v sestavě cviků zaměříme na úklony a rotace. Žluče se zbavujeme. Tělo ji přirozeně vylučuje. Obsahuje to, co už nepotřebujeme. Proto bychom měli vyjadřovat to, co si opravdu myslíme, abychom si nezadělali na žlučníkový problém. Je to nejlepší prevence pro to, aby proces, který v těle probíhá, probíhal přirozeně a správně.

Proto zde během března najdete lekci cvičení na podporu dráhy žlučníku.

Stále je ale jen březen. Na jaro se vlastně teprve připravujeme. Buďme na sebe vlídní. 

Zvu Tě k relaxaci- vizualizaci, která Ti pomůže očistit se po zimě a vkročit do jara s plnou energií a smyslem života!

Autentičnost je pro nás cestovatele mnohdy nejdůležitější. A právě to umí splnit Zuzana Bartáková v Peru. Vzhledem k tomu, že tam žije, měla v džungli svatbu a se svou dcerou pendluje mezi českou a peruánskou babičkou, ví o tom své.

Zelené Nině není jedno, co děti jí. Snaží se, aby je příprava pokrmů bavila a aby měly ke zdravé stravě zdravý vztah.

Rukodělci

13.03.2022

Jasně že si jen málokdo může dovolit nakupovat originály a jen a jen rukodělné výrobky. Jsme ale schopni si uvědomit, kolik je za tradičními řemesly práce a trpělivosti? A jsme schopni tuhle práci ohodnotit?

Inhalační tyčinka je úžasný pomocník pro každou chvíli. Vlastně jen záleží na tom, čím ji naplníte. Na březen se hodí esenciální olej jalovce, který napomáhá toku lymfy, citron, který osvěžuje a čistí, rozmarýn pro více energie a třeba pomeranč a grep.

Březen

05.03.2022

Březen bych tak trochu přirovnala k houpačce. Trochu jako celé jaro. Únavu střídá přiliv energie, organismus jako by se nechtěl probudit, ale hned jak zasvítí sluníčko, člověk by skály lámal.

"Děti si na to musí přijít samy a uznat pravdivost toho, co my jim předkládáme." Říká Ludmila Bakonyi Selingerová, která napsala několik knížek o zvířatech a ekologii, které děti, ale i dospělé, naprosto nenásilnou a originální zábavnou formou vzdělává.